کلینیک کاردرمانی

کلینیک کاردرمانی موسسه توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) در سال ۱۳۷۶ شروع بکار نموده که ابتدا جناب آقای ناصری کارشناس کاردرمانی به همراه دو نفر دستیار تجربی وظیفه درمان توانخواهان را برعهده داشتند .

درسال ۱۳۸۱بعلت پاره ای از مسائل و مشکلات بخش کاردرمانی تعطیل گردید و مجدداً در مهرماه سال ۱۳۸۵ با امکانات اولیه و تجهیزاتی که بهزیستی شهرستان در اختیار مرکز قرارداده بود فعالیت خود را آغاز نمود و در بهمن ماه ۱۳۸۶ با همت هنگ سو م تکاور سلمان کلینیک کاردرمانی با جدید ترین وسایل موجود تجهیز گردید.

در حال حاضر حدود ۵۲نفر از مددجویان تحت درمان می باشند که از این تعداد ۳۹نفر به صورت فعال در برنامه هفتگی کاردرمانی قراردارند و به صورت روتین ارزیابی می گردند و بقیه بنا به دلایلی از جمله : و خامت جسمانی مددجو ، جواب ندادن به پروسه، درمان عدم همکاری با تراپیست و مشکلات ترانسفر مددجو از برنامه های درمانی موقتاً حذف گردیده اند.

همچنین با همکاری جناب آقایان دکتر اصغری و عبدی عمل های جراحی اصلاحی و ترمیمی و همچنین آزاد سازی تاندونهای پای ۴ مددجو انجام شده است که نتیجه رضایت بخش بوده است.

لازم به ذکر می باشد که کلینیک کاردرمانی این مؤسسه یکی از مجهزترین و فعالترین کلینیک های کاردرمانی و فیزیوتراپی در مرکز توانبخشی استان می باشد که آمار پیشرفتهای معلولین براین گفته صحه می گذارد .

هم اکنون در کلینیک کاردرمانی مرکز ۱۶نفر از بخش خواهران و ۲۳نفر از بخش برادران تحت درمان میباشند که در صورت عدم همکاری و یا عدم پاسخ به درمان مددجو از برنامه درمانی حذف می شود و مددجویان دیگر در برنامه درمان قرارمی گیرند لازم به ذکر است تمامی مددجویانی که درحال حاضر در برنامه کاردرمانی قراردارند به درمان پاسخ داده و پیشرفت خوبی از نظر تون عضلانی ، دفورمیتی و مراحل رشدی و حرکتی داشته اند.

Back to Top